Umíte se ve svém životě zastavit?


Umíte se v životě zastavit? Pokud jen neustále pracujete a nejraději byste vyhověli všem, zpozorněte. Jak se říká: Práce šlechtí člověka. Ale! Popřemýšlejte také o tom, že byste si během dne udělali čas sami na sebe. Jen v případě, že jste odpočatí, můžete podávat dobré výkony. Život není jen o chaosu a neustálém spěchu. Myslete na své duševní a tělesné zdraví. Hlavní je umět si správně zorganizovat čas. 


Všechno jde, když se chce. Dostatečně spát, moc se nestresovat, jíst kvalitně o tom víme všichni. Ale málo koho naučili myslet na sebe a během dne odpočívat. Prostě umět si dobít baterky. Doplnit své síly je zapotřebí a měla by to být každodenní povinnost, protože dnešní svět je opravdu hektický. A přitom stačí tak málo. Třeba vychutnat si dobrý čaj u Vaší oblíbené knihy či si pročistit mysl v přírodě, při józe, sportu, sexu dle libosti každého.


Radujte se jako děti z maličkostí. Smějte se, protože smích posiluje Vaše srdce a prodlužuje život. Udržujte dobré vztahy. A pokud Vás někdo opravdu štve, zkuste se nad to povznést. Nic se přeci ve Vašem životě neděje bez příčiny. Vše má svůj opodstatněný důvod. Budete-li odpočatí, tím rychleji se s těžkostmi dokážete vyrovnat. Vaše emoce nebudou vyhrocené. Získáte vnitřní klid a sílu postavit se životním výzvám.


Pamatujte, že dlouhodobá duševní, psychická i tělesná vyčerpanost vede k nemocem. A tak dříve než Vás zastaví Osud v podobě nemoci, zastavte se sami dokud je čas. Naučte se odpočívat. Jde to.